Charitativní aukce uměleckých děl na podporu dětské onkologie

29. 11. 2023
Všeobecné

Milí rodiče a přátelé školy,

zveme Vás k účasti na charitativní aukci výtvarných děl vytvořených našimi studenty. Cílem je podpořit dětskou onkologii Masarykova onkologického ústavu v Brně. Aukce probíhá online na našich Facebookvých stránkách www.facebook.com/zusjilka v termínu 1. - 10. 12. 2023. Nabízí tak možnost získat originální vánoční dárek a podílet se na ušlechtilém záměru.

Do aukce jsou zařazeny obrazy s různorodou tematikou, zachycující realitu i abstrakci. Jedná se o práce na plátně (akryl, tempera), na papíře (kresba tuší, tisk z kryté koláže, rezerváž) i tapiserie. Autory obrazů jsou současní i bývalí žáci výtvarného oboru ZUŠ F. Jílka ve věku 13-18 let. Vyvolávací cena jednotlivých děl je symbolická - u akrylů na plátně 800 Kč, u obrazů na papíře 500 Kč.

Líbí se nám princip 'děti pomáhají dětem' - vedeme je tak k uvědomění vyšších hodnot a k životu s ohledem na slabší a křehčí jedince. Vydražením obrazu podpoříte symbolicky obě děti - nemocného i autora obrazu, kterému umožníte, aby svou uměleckou tvorbou pomohl o život bojujícímu vrstevníkovi.

Budeme rádi, když se zapojíte!